Linja Bari Durres Adriaferries

LINJA BARI-DURRES

Adria Ferries ofron një shërbim tragetesh për në Shqipëri me nisje nga Bari për në Durrës (Durazzo) dhe nga Durrësi (Durazzo) për në Bari çdo ditë, gjatë gjithë vitit, me mundësinë e transportimit të udhëtarëve dhe të automjeteve të të gjitha llojeve.

Gjatë periudhës së verës, dhe në periudhat e sezonit turistik, nisjeve gjatë mbrëmjes u shtohen edhe nisjet ditore, duke ofruar një shërbim lidhjeje që përfshin të gjitha ditët e javës, nga mëngjesi në darkë.

Me Adria Ferries koha e udhëtimit është afro 8 orë.

Rezervo biletën tënde low cost në linjën Bari - Durrës dhe zbulo avantazhet e ofertës Early Booking, aktive gjatë gjithë vitit!

Vizito seksionin e anijeve për të zbuluar të gjitha shërbimet e ofruara, të bëra me porosi për ty.

Konsultohu me çmimet e reja dhe oraret e vitit 2021 të trageteve Adria Ferries dhe mbërrij në Shqipëri, në një tokë akoma të pa eksploruar dhe të pasur me mrekulli, histori dhe traditë. Zbulo ofertat e rezervuara për ty dhe konvencionet tona aktive: nëse je motoçiklist, kamperist ose student universiteti, ke të drejtë për një skonto prej 20%!

Për informacione dhe rezervime mund të telefonosh te Qendra jonë e Thirrjeve, Call center në n. 071-50211621 aktiv nga e hëna deri të shtunën, mund të dërgosh një e-mail në Questo indirizzo email è protetto dagli spambots. E' necessario abilitare JavaScript per vederlo. ose në mënyrë alternative mund të dërgosh një mesazh në Whatsapp në n.+39 335 634 8921. Operatorët tanë do të jenë të lumtur t'i përgjigjen pyetjeve tuaja dhe do të të shoqërojnë në blerjen e biletës sate për në Shqipëri.

Per informacione me te hollesishme vizitoni tabelen e orareve 


Oraret e udhëtimeve dhe nisjeve të: Bari - Durrës

Largimi nga BARI   Mbërritja në DURRES   Largimi nga DURRES   Mbërritja në BARI
Nga 15/0114/07
në 22:00
  Të nesërmen
në 8:00
  Nga 15/0114/07
në 22:00
  Të nesërmen
në 8:00
Nga 15/07 14/09
në 23:00
  Të nesërmen
në 8:00
  Nga 15/0714/07
në 23:00
  Të nesërmen
në 8:00
Ngal 15/09 14/12
në 22:00
  Të nesërmen
në 8:00
  Nga 15/0914/12
në 23:00
  Të nesërmen
në 8:00
Nga 15/1214/01
në 23:00
  Të nesërmen
në 8:00
  Nga 15/1214/01
në 23:00
  Të nesërmen
në 8:00

TE REJA    Autoritetet Portuale te Lindjes:URDHER n 3/201


 Prenota il tuo traghetto per Durazzo Albania


 

Bari: perla e Levante-s

Me pamje nga deti Adriatik, Bari është kryeqendra e Puglia-s dhe është një port i rëndësishëm turistik dhe tregtar. Qyteti përfaqëson bashkimin ndërmjet parfumeve dhe shijeve tipike të qyteteve bregdetare dhe atyre më intensive dhe të forta të hinterlandit të tij. Ndërmjet Ballkanit dhe Mesdheut, ai vepron si një urë për Evropën Qendrore, aq sa konsiderohet si një nga destinacionet kryesore e pikë referimi për ortodoksët. Këtu, në fakt, pushojnë reliket e Shën Kollit, shenjt të cilit i është kushtuar Bazilika me të njëjtin emër. Qyteti paraqitet i ndarë në tre pjesë: Bari i vjetër, që korrespondon me bërthamën me origjinë mesjetare, ku zhvillohet jeta shoqërore dhe tregtare; Bari i ri, që strehon dyqanet më elegante, kinematë, teatrot dhe zyrat publike; më në fund pjesa e tretë që korrespondon me zonën industriale dhe që lidh qendrën me fshatin.

Çfarë të hamë në Bari:

Të vizitojmë Barin do të thotë gjithashtu të shëtisim nëpër rrugët e qytetit të vjetër dhe të dehemi nga aromat e kuzhinës së të kaluarës. Në Bari, në fakt, kuzhina është në dispozicion në çdo rrugicë dhe çdo shtëpi mbart me vete një traditë që mund të konsiderohet një trashëgimi e vogël e njerëzimit, sepse është bërë nga përvoja dhe pasioni i trashëguar. Përbërësit bazë të kuzhinës bareze janë produktet e thjeshta dhe origjinale të kombinuara së bashku për të realizuar receta të pasura me shije dhe mirëqenie.

“Brasciole”, “orecchiette”, midhje, rrepa dhe bathë janë vetëm disa nga specialitetet kryesore tradicionale, të disponueshme në të gjitha restorantet, bujtinat dhe tavernat përgjatë bregdetit të shkëlqyeshëm të levante-s (lindjes).

Ku të flemë në Bari:

Për ata që dëshirojnë të qëndrojnë në kryeqendër, ka shumë struktura akomodimi për të kaluar natën. Zona më e mirë për të fjetur në Bari është padyshim qendra, megjithëse më e shtrenjtë, është afër të gjitha vendeve me interes dhe detit dhe e përshtatshme për të shëtitur në këmbë, e përveç kësaj është shumë sugjestive dhe karakteristike. Një zonë e re rezidenciale ku mund të qëndrojmë është Poggiofranco, më larg qendrës së qytetit dhe detit, por edhe më e lirë.

Porti i Barit:

Porti i Barit, porti i Levante-s, që ndodhet në jug-lindje të Italisë, është një port polivalent me një trafik pasagjerësh, me pothuajse 2 milion persona në vit. Është një nga portet më të rëndësishëm në Adriatik për sa i përket transportit të njerëzve dhe mallrave që nisen në drejtim të Shqipërisë. Adria Ferries me flotën e saj të trageteve për në Shqipëri, ofron gjatë gjithë vitit një shërbim direkt vajtje-ardhje për në Durrës. Zona e portit është e ndarë në dy zona, njëra i dedikohet trafikut komercial dhe pasagjerëve, që ofron shumë shërbime të tilla si parkime makinash të ruajtur dhe falas, dyqane, markete dhe shërbime bankomat (ATM), dhe tjetra është e rezervuar për aktivitete peshkimi dhe anije të vogla private.

Porti karakteristik arrihet me lehtësi me anën e lidhjeve veçanërisht efikase me aeroportin, stacionin, autobusin dhe të gjitha mjetet e tjera të transportit kryesore. Me makinë, duke përshkuar autostradën A14 dhe pasi të keni arritur në Bari, keni në dispozicion një rrjet shenjash rrugore funksionale që me lehtësi do t'ju çojnë në destinacionin tuaj.


 Prenota il tuo traghetto per Durazzo Albania


Cmimet dhe oraret Adria Ferries

News Adria Ferries

Ofertat Adria Ferries

SHENIM! Kjo faqe  internet perdor cookies dhe teknologji te ngjashme. Nese nuk ndryshon parametrat te shfletuesit, persona pranon.